فناوری برتر هزاره سوم - ایران - مشهد

مشاور فناوری اطلاعات

آشنایی با دوره ها و مدارک شرکت CISCO

آشنایی با دوره ها و مدارک شرکت CISCO

آشنایی با دوره ها و مدارک شرکت CISCO

آشنایی با شرکت سیسکو (CISCO) :

شرکت سیسکو یکی از معتبرترین و با سابقه ترین شرکت هایی می باشد که در عرصه شبکه های کامپیوتری فعالیت داشته است و هم اکنون دستگاه های این شرکت در اصلی ترین مسیرهای حیاتی شبکه و اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت با توجه به سیاست های اتخاذ شده، دارای رشته هایی نظیر سوئیچینگ و مسیریابی، امنیت، تلفن های تحت شبکه، مرکزداده و … در زمینه شبکه است. در هر رشته آزمون های متعددی قرار دارد، که از سطح ابتدایی تا پیشرفته را در بر می‌گیرد. در ادامه قصد داریم تا با رشته های مختلف و آزمون های مربوطه سیسکو بیشتر آشنا شوید.

سطوح مدارک سیسکو

مدارک شرکت سیسکو (CISCO) در پنج سطح ارائه می شوند:

Entry

سطح Entry یا ورودی، همان طور که از نامش پیداست، اولین سطح برای دریافت مدارک سیسکو است. این سطح در واقع برای افرادی می باشد که در نقطه شروع شبکه قرار دارند و می خواهند به عنوان یک ادمین شبکه یا متخصص این حوزه، به طور جدی و حرفه ای شبکه را دنبال کنند. سطح Entry دارای دو مدرک CCENT و CCT می باشد.

Associate

Associate دومین سطح از 5 سطح دوره های سیسکو می باشد. از Associate به عنوان سطح پایه مدارک سیسکو نام برده می شود. در این قسمت شما با نصب شبکه، عملیات و عیب یابی یا با طراحی شبکه آشنا می شوید. این بخش دارای مدارکی از قبیل CCNA و CCDA و …است.

Professional

اما سومین سطح دوره های سیسکو ، سطح Professional است. Professional سطحی است که مهارت های بیشتری در زمینه ی شبکه را به شما نشان می دهد. هر سطح از مدارک سیسکو تکنولوژی متفاوتی را برای پاسخگویی به نیازهای متفاوت کاری پوشش می دهد. تنها مدرک این سطح، مدرک CCENT است که می توان آن را بدست آورد.

Expert

چهارمین سطح دوره های سیسکو Expert نام دارد که در سراسر جهان به عنوان یکی از معتبرترین سطح حوزه شبکه شناخته می شود. یک شبکه کار با گذراندن این سطح تبدیل به یک فرد خبره در این کار می شود و به راحتی می تواند مسائل مختلف در حوزه شبکه را حل کند. Expert دارای دو مدرک CCDE و CCIE می باشد.

Architect

اما پنجمین و آخرین سطح دوره های سیسکو Architect است. Architect بالاترین سطح مدرک سیسکو می باشد که قابل دستیابی است. با گذراندن این سطح، طراحان و متخصصین شبکه می توانند از شبکه های پیچیده سازمان های جهانی به راحتی پشتیبانی کنند. این سطح تنها دارای مدرک CCAr است.

گرایش های سیسکو

برخی گرایش های سیسکو عبارتند از:

 • Service Provider
 • Security
 • Routing & Switching
 • Industrial
 • Design
 • Data Center
 • Cybersecurity Operations
 • Collaboration
 • Cloud
 • Wireless 

   

  جهت آشنایی بیشتر با آخرین تغییرات این فایل را مشاهده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با ما

شماره تماس

برگشت به منوی تماس ها

پشتیبانی واتساپ

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها